Laipni lūdzām Mārupes sēklas internetveikalā!

user logo
user Pieslēgties
 

Interneta vietnes www.marupesseklas.lv lietošanas noteikumi


Interneta vietnes www.marupesseklas.lv vispārīgie lietošanas noteikumi

1. Pirms sākt lietot SIA „Mārupes sēklas” (reģistrācijas Nr.40001006301, adrese – Mazcenu aleja 6-23, Jaunmārupe, Mārupes novads, LV- 2166) interneta vietni www.marupesseklas.lv , lūdzam rūpīgi izlasīt šos interneta vietnes www.marupesseklas.lv lietošanas noteikumus (turpmāk – noteikumi).

2. Ar interneta vietni www.marupesseklas.lv tiek saprasta SIA „Mārupes sēklas” izveidotā interneta vietne, kuras interneta adrese ir www.marupesseklas.lv, ar visu tajā esošo informāciju un materiāliem.

3. Apmeklējot interneta vietni www.marupesseklas.lv vai izmantojot tajā izvietoto informāciju par precēm un pakalpojumu sniegšanu, Jūs personiski vai Jūsu pārstāvētā persona, ja darbojaties tās vārdā, piekrīt šiem noteikumiem.

4. Gadījumā, ja nepiekrītat šiem noteikumiem, lūdzam neapmeklēt un nelietot interneta vietni www.marupesseklas.lv, kā arī neizmantot tajā piedāvātos pakalpojumus un ietverto informāciju.

5. Informējam, ka SIA "Mārupes sēklas" interneta vietnē www.marupesseklas.lv ievadītās informācijas (tai skaitā fizisko personu datu) apstrādes mērķis ir tajā norādīto pakalpojumu sniegšana un palīdzības sniegšana interneta vietnes www.marupesseklas.lv lietošanas laikā.

6. SIA "Mārupes sēklas" ir tiesības jebkurā brīdī vienpusēji mainīt interneta vietnes www.marupesseklas.lv saturu un lietošanas noteikumus. Šādas izmaiņas stājas spēkā pēc to publicēšanas interneta vietnē www.marupesseklas.lv.

7. Ar brīdi, kad sākat lietot interneta vietni www.marupesseklas.lv vai minētajā vietnē veicat jebkādas aktivitātes, tiks uzskatāms, ka esat iepazinies ar lietošanas brīdī spēkā esošajiem noteikumiem un ievērosiet tos. Katram interneta vietnes lietotājam ir pienākums regulāri pārlasīt noteikumus, lai savlaicīgi būtu lietas kursā par tajos veiktajām izmaiņām. Ja nepiekrītat noteikumiem, tad aizliegts lietot interneta vietni.

8. Interneta vietnes www.marupesseklas.lv lietotājiem ir tiesības izmantot tajā piedāvātās iespējas un pakalpojumus par cenu, kāda ir spēkā attiecīgā pakalpojuma piedāvāšanas brīdī. SIA "Mārupes sēklas" ir tiesības jebkurā brīdī pēc saviem ieskatiem mainīt interneta vietnē www.marupesseklas.lv norādītās cenas.

9. Lai kļūtu par interneta vietnes www.marupesseklas.lv reģistrēto lietotāju, ir jāievēro interneta vietnē www.marupesseklas.lv noteiktā reģistrēšanās kārtība.

10. Katram interneta vietnē www.marupesseklas.lv reģistrētajam lietotājam ir pienākums neizpaust citām personām savus piekļuves datus. Ja interneta vietnē www.marupesseklas.lv tiek veiktas darbības ar reģistrēta lietotāja profilu (t.sk. tiek pirktas preces), izmantojot pareizu lietotājvārdu un paroli, tad tiek uzskatīts, ka darbības attiecīgajā profilā ir veicis pats reģistrētais lietotājs.

11. Interneta vietnes lietotājs piekrīt saņemt informāciju no interneta vietnes www.marupesseklas.lv par dažāda veida aktualitātēm, ja ir saņemta lietotāja, kā datu subjekta brīva un nepārprotama piekrišana (izņemot gadījumus, kad ziņu nosūtīšana lietotājam tiek veikta uz cita tiesiskā pamata).

12. SIA "Mārupes sēklas" neatbild par jebkāda veida izdevumiem un zaudējumiem, kas radušies interneta vietnes www.marupesseklas.lv lietošanas laikā.

13. Gadījumos, ja ir neskaidrības par SIA "Mārupes sēklas" interneta vietnē www.marupesseklas.lv ievietoto dokumentu formu aizpildīšanu, lūgums sazināties ar norādīto interneta vietnes www.marupesseklas.lv kontaktpersonu.

Interneta vietnē www.marupesseklas.lv piedāvāto pakalpojumu izmantošana

14. Jums vienmēr ir jārīkojas saskaņā ar interneta vietnē www.marupesseklas.lv norādīto kārtību.

15. Neizmantojiet interneta vietnē www.marupesseklas.lv ievietoto informāciju ļaunprātīgi. Interneta vietnē piedāvātos pakalpojumus drīkstat izmantot tikai saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem. SIA "Mārupes sēklas" ir tiesības apturēt vai pārtraukt pakalpojumu sniegšanu, ja pasūtījuma laikā netiek nodrošināta atbilstība interneta vietnes www.marupesseklas.lv lietošanas noteikumiem.

16. Pieprasot SIA "Mārupes sēklas" vai tās vārdā pārstāvētai personai veikt izmaiņas reģistrētajā pasūtījumā, kas ir nepabeigts, lūdzam ņemt vērā, ka izmaiņas iespējams pieteikt, rakstot e-pastu uz info@marupesseklas.lv no pasūtījumā norādītā e-pasta adreses vai sazinoties ar SIA "Mārupes sēklas", zvanot no pasūtījumā norādītā telefona numura uz www.marupesseklas.lv tālruni: 27003447.

17. SIA "Mārupes sēklas", konstatējot interneta vietnē www.marupesseklas.lv kļūdas un/vai neprecizitātes preces cenās vai aprakstos, līdz brīdim, kamēr nav ieskaitīta apmaksa par konkrēto preci, ir tiesības vienpusēji atcelt distances līgumu. Izņēmuma veidā SIA "Mārupes sēklas" distances līgumu var atcelt gadījumos, ja distances līgums noslēgts ar otras puses ļaunprātību, vai ar viltu, vai ar spaidiem; pasūtītās preces trūkumu dēļ; pārmērīgā zaudējuma dēļ, ko cieš viena vai otra puse; preces samaksas nokavējuma dēļ un citos normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos.

18. Interneta vietnes www.marupesseklas.lv lietošana nepiešķir nekādas īpašuma tiesības uz saturu, kam ir tiesības piekļūt. Aizliegts izmantot interneta vietnē www.marupesseklas.lv ievietotās informācijas saturu, ja vien nav šī satura īpašnieka atļaujas vai cita veida atļaujas saskaņā ar likumu. Šie noteikumi nepiešķir tiesības izmantot nevienu interneta vietnē www.marupesseklas.lv iekļautu zīmolu vai logotipu. Aizliegts noņemt, padarīt nesaprotamus vai mainīt paziņojumus, kas redzami interneta vietnē www.marupesseklas.lv vai tiek sniegti ar interneta vietnes www.marupesseklas.lv starpniecību.

19. Interneta vietnē www.marupesseklas.lv tiek attēlots preču saturs un apraksts un cita informācija, kas ir SIA "Mārupas sēklas" īpašums.

20. Saistībā ar izmantotajiem pakalpojumiem SIA "Mārupes sēklas" ir tiesīgs nosūtīt paziņojumus, atgādinājumus par uzsāktajiem, bet nepabeigtajiem pakalpojumiem un citu informāciju uz ievadīto elektronisko e-pasta adresi ar mērķi uzlabot pakalpojumu sniegšanas kvalitāti.

Ievadīto datu izmantošana un konfidencialitāte

21. SIA "Mārupes sēklas" informē, ka norādot savu e-pasta adresi, piekrītat, ka tā tiek iekļauta datu bāzē un uz to var tikt nosūtīta no interneta vietnes www.marupesseklas.lv paziņojums/atgādinājums par uzsāktajiem, bet nepabeigtajiem preču pasūtījumiem.

22. Lietojot interneta vietni www.marupesseklas.lv, piekrītat, ka SIA "Mārupes sēklas" vai jebkura trešā persona, kas darbojas www.marupesseklas.lv vārdā, var apkopot un uzglabāt datus, kas ļauj izsekot un uzskaitīt:

22.1. tīmekļa vietņu kopējo apmeklējumu skaitu,

22.2. katras konkrētās tīmekļa vietnes apmeklētāju skaitu,

22.3. www.marupesseklas.lv apmeklētāju interneta pakalpojumu sniedzēju domēna vārdus,

22.4. IP adreses,

22.5. citus datus, kuru izmantošanas mērķis ir sistēmu administrēšanas nolūkos, kā arī, lai kontrolētu www.marupesseklas.lv interneta vietnes izmantošanu un organizētu tās uzlabošanu.

23. SIA "Mārupes sēklas" interneta vietnē www.marupesseklas.lv apkopotos un uzkrātos datus informatīvos nolūkos un statistikas veikšanas nolūkos ir tiesīga nodot arī citiem uzņēmumiem. DATI, KAS ĻAUTU IDENTIFICĒT PERSONU, ŠAJĀ PROCESĀ NETIEK ATKLĀTI UN NETIEK NODOTI TREŠAJĀM PERSONĀM, IZŅEMOT PASŪTĪJUMUS.

24. SIA "Mārupes sēklas" nesaista lietotāja IP adresi un e-pasta adresi ar datiem, kas ļauj identificēt šo lietotāju. Tas nozīmē, ka katra lietotāja sesija tiks reģistrēta, taču interneta vietnes www.marupesseklas.lv lietotājs paliks anonīms.

25. Visi materiāli, kas tiek nosūtīti vai ievadīti interneta vietnē www.marupesseklas.lv, kļūst par SIA "Mārupes sēklas" īpašumu, kurus SIA "Mārupes sēklas" kā interneta vietnes www.marupesseklas.lv īpašnieks, ir tiesīgs izmantot saviem nolūkiem, izņemot fizisko personu datus.

26. Lūdzu, ievērojiet, ka uzrādot savu e-pasta adresi vai nosūtot jebkādu informāciju uz interneta vietni www.marupesseklas.lv, esat piekritis, ka SIA "Mārupes sēklas" šos datus ir tiesīgs izmantot tikai iepriekš minētajos nolūkos.

Interneta vietnes www.marupesseklas.lv preces pasūtīšana un autortiesību aizsardzība

27. Uzsākot preces pasūtīšanu, apliecināt, ka esat iepazinies un piekrītat interneta vietnes www.marupesseklas.lv lietošanas noteikumiem.
- Pircēju sniegtie personas dati tiek apstrādāti, ievērojot normatīvos aktus, kas reglamentē personas datu apstrādi un aizsardzību. Apstrādājot un glabājot Pircēju personas datus, Pārdevējs izmanto organizatoriskus un tehniskus līdzekļus, lai aizsargātu personas datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi.
- Attiecībā uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu SIA "Mārupes sēklas" maksājumu apstrādi nodrošina maksājumu platforma makecommerce.lv, tāpēc mūsu uzņēmums maksājumu izpildei nepieciešamos personas datus nodod platformas īpašniekam – licenzētai maksājumu iestādei Maksekeskus AS.

28. Uzsākot preces pasūtīšanu, apliecināt, ka esat iepazinies un piekrītat preču atgriešanas noteikumiem.

29. Uzsākot preces pasūtīšanu, apliecināt, ka esat iepazinies un piekrītat garantijas un atteikuma tiesību izmantošanas tiesībām

30. Uzsākot preces pasūtīšanu, sazinoties ar SIA "Mārupes sēklas" vai tās vārdā pārstāvēto personu, telefoniski, e-pastā vai sociālajos tīklos, apliecināt, ka esat iepazinies un piekrītat ar interneta vietnes www.marupesseklas.lv lietošanas noteikumiem un sniegtie kontaktpersonas dati ir pareizi.

31. Gadījumā, ja kāds no šajos noteikumos norādītajiem punktiem zaudēs spēku, tas neietekmēs pārējos noteikumus.

32. Jebkuri strīdi, kas izriet no šiem noteikumiem vai pakalpojumiem vai ir saistīti ar tiem, tiks izskatīti saskaņā ar normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.

33. Visas intelektuālā īpašuma tiesības attiecībā uz interneta vietni www.marupesseklas.lv pieder tikai un vienīgi SIA "Mārupes sēklas". Šo tiesību pārkāpuma gadījumā vainīgā persona tiek saukta pie normatīvajos aktos noteiktās atbildības, kā arī ir pilnībā atbildīga par visiem zaudējumiem, kas ir vai varētu tikt nodarīti SIA "Mārupes sēklas" un trešajām personām.

34. Informāciju par to, kā sazināties ar SIA "Mārupes sēklas", skatiet mājas vietnes www.marupesseklas.lv sadaļā „Kontakti”.

Pasūtījumu piegādes veidi un laiki

1. Pasūtījumu piegāde ir iespējama uz OMNIVA pakomātiem un ar VENIPAK kurjeru uz norādīto adresi.

2. OMNIVA un VENIPAK maksimālais piegādes laiks 2 - 5 darba dienas.

Interneta vietnē www.marupesseklas.lv iegādātās preces apliecinoši dokumenti

35. Gadījumos, kad interneta vietnē www.marupesseklas.lv pasūtīto preci, pircējs apmaksā un saņem www.marupesseklas.lv klātienē - veikalā uz vietas, tiek izsniegti šādi par preces iegādi (turpmāk arī - darījums) apliecinoši dokumenti:
- Kases čeks un/vai
- Preču pavadzīme.

36. Gadījumos, kad pasūtītā prece tiek piegādāta pircēja norādītajā adresē, pirkumu apliecinošs dokuments ir preču pavadzīme, kas tiek nosūtīta uz attiecīgās preces pasūtījumā norādīto e-pastu.

37. Uz pirkumu apliecinoša dokumenta jeb preces pavadzīmes tiek norādīta atbildīgā par pasūtījuma komplektēšanu un nosūtīšanas dokumenta sastādīšanu persona. Uz dokumenta norādītā atbildīgās personas vārda un uzvārda esamība ir līdzvērtīga minētās personas parakstam saskaņā ar SIA "Mārupes sēklas" dokumentu parakstīšanas noteikumu” papildinājuma Nr.1 nosacījumiem

38. Faktu, ka pircējs ir saņēmis preci, apliecina:
- Saņemot pasūtīto preci www.marupesseklas.lv klātienē - veikalā uz vietas – pircēja paraksts uz dokumenta;
- Saņemot pasūtīto preci ar VENIPAK kurjera piegādi, izņemot, to saņemot OMNIVA pakomātos, pircēja paraksts uz kurjera/pasūtījuma izsniedzēja elektroniskā termināla;
- Saņemot pasūtīto preci OMNIVA pakomātos – pircēja pašrocīga koda ievadīšana preces pasūtījuma izņemšanai.

39. Pretenzijas par to, ka pasūtījums nav piegādāts, pēc tam, kad pasūtījuma saņemšana ir apliecināta ar kādu no 38.punktā aprakstītajām metodēm, netiek pieņemtas.

SIA Mārupes sēklas privātuma politika

Šīs Privātuma politikas mērķis ir sniegt fiziskajai personai – SIA “Mārupes sēklas” klientam - informāciju par personas datu apstrādes nolūku, apjomu, aizsardzību, apstrādes termiņu un datu subjekta tiesībām datu iegūšanas laikā, kā arī apstrādājot klienta personas datus.

Datu pārzinis un tā kontaktinformācija

1. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Mārupes sēklas” (turpmāk – Mārupes sēklas), vienotās reģistrācijas Nr. 40001006301, juridiskā adrese Mazcenu aleja 6-23,Jaunmārupe, Mārupes nov., LV-2166, tālrunis: +371 67933168, mob.+371 27003447; e-pasts: marupesseklas@gmail.com, info@marupesseklas.lv, mājaslapa: www.marupesseklas.lv.

2. Mārupes sēklas kontaktinformācija ar personas datu apstrādi saistītajos jautājumos ir: marupesseklas@gmail.com. Izmantojot šo kontaktinformāciju vai vēršoties SIA “Mārupes sēklas” juridiskajā adresē, var uzdot jautājumu par personas datu apstrādi.

Dokumenta piemērošanas sfēra

3. Personas dati ir jebkāda informācija par identificētu vai identificējamu fizisku personu. Personas datu kategorijas un paskaidrojumi norādīti privātuma politikas 5.punktā.

4. Privātuma politiku piemēro privātuma un personas datu aizsardzības nodrošināšanai attiecībā uz:
- fiziskajām personām - klientiem, SIA “Mārupes sēklas” produktu pircējiem (tajā skaitā, potenciālajiem, bijušajiem un esošajiem);
- SIA “Mārupes sēklas” uzturētās interneta mājaslapas apmeklētājiem.

Personas datu kategorijas, kuras apstrādā Mārupes sēklas

5. Personas datu kategorijas, ko apstrādā SIA “Mārupes sēklas”, ir atkarīgas no Klientiem sniegtajiem pakalpojumiem. SIA “Mārupes sēklas” ir tiesīgs apstrādāt šādas personas datu kategorijas šīs Politikas 9. punktā norādītājiem mērķiem:
- vārds, uzvārds, personas kods/dzimšanas datums, korespondences adrese, telefona numurs un e-pasta adrese;
- bankas dati;
- dati, kurus Klients pats paziņo SIA “Mārupes sēklas”

6. SIA “Mārupes sēklas” rūpējas par Klientu privātumu un personas datu aizsardzību, ievēro Klientu tiesības uz personas datu apstrādes likumību saskaņā ar piemērojamajiem tiesību aktiem - Eiropas Parlamenta un padomes 2016. gada 27. aprīļa Regulu 2016/679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Regula) un citiem piemērojamajiem tiesību aktiem privātuma un datu apstrādes jomā.

7. Attiecībā uz specifiskiem datu apstrādes veidiem (piemēram, sīkdatņu apstrādi u.c.), vidi, nolūkiem var tikt noteikti papildu, specifiski noteikumi, par ko Klients tiek informēts brīdī, kad viņš sniedz attiecīgus datus SIA “Mārupes sēklas”.

8. Privātuma politika ir attiecināma uz datu apstrādi neatkarīgi no tā, kādā formā un/vai vidē Klients sniedz personas datus (SIA “Mārupes sēklas” interneta mājas lapā, papīra formātā vai telefoniski) un kādās uzņēmuma sistēmās vai papīra formā tie tiek apstrādāti.

Personas datu apstrādes nolūki

9. SIA “Mārupes sēklas” apstrādā personas datus šādiem nolūkiem:
- Preču pārdošanai:
 - klienta identificēšanai;
 - pirkuma rēķina sagatavošanai un pirkuma darījuma noslēgšanas fakta pierādīšanai;
 - preču piegādei (distances līguma saistību izpildei);
 - garantijas saistību izpildei;
 - esošo produktu uzlabošanai un jaunu produktu attīstībai;
 - produktu lietošanas veicināšanai, reklamēšanai un izplatīšanai;
 - klientu apkalpošanai;
 - iesniegumu un iebildumu izskatīšanai un apstrādei;
 - klientu noturēšanai, lojalitātes celšanai, apmierinātības mērījumiem;
 - norēķinu administrēšanai;
 - parādu atgūšanai un piedziņai;
 - mājas lapas uzturēšanai un darbības uzlabošanai.

- Biznesa plānošanai un analītikai:
- klienta identificēšanai;
- statistikai un biznesa analīzei;
- plānošanai un uzskaitei;
- efektivitātes mērīšanai;
- datu kvalitātes nodrošināšanai;
- tirgus pētījumu veikšanai;
- atskaišu sagatavošanai;
- klientu aptauju veikšanai.

Personas datu apstrādes tiesiskais pamats

10. SIA “Mārupes sēklas” apstrādā Klienta personas datus, balstoties uz šādiem tiesiskajiem pamatiem:

 • Preču pirkšanas darījuma (t.sk. distances līguma) noslēgšanai un izpildei- lai noslēgtu darījumu/līgumu pēc Klienta pieteikuma un nodrošinātu tā izpildi;
 • normatīvo aktu izpildei- lai izpildītu Mārupes sēklas saistošos ārējos normatīvajos aktos noteiktu pienākumu;
 • saskaņā ar Klienta - datu subjekta piekrišanu;
 • leģitīmās interesēs- lai realizētu no Mārupes sēklas un Klienta starpā pastāvošajām saistībām vai noslēgtā līguma, vai likuma izrietošas SIA “Mārupes sēklas” leģitīmās intereses;
 • datu subjekta vai citas fiziskās personas vitālo interešu nodrošināšanai- lai nodrošinātu SIA “Mārupes sēklas” nodarbināto personu, Klientu un apmeklētāju fizisko un īpašuma drošību.

11. SIA “Mārupes sēklas” leģitīmās intereses ir:

 • veikt komercdarbību;
 • izplatīt Eiropas savienībā un Latvijā sertificētas dārzeņu, puķu un zāliena un citu starpkultūru sēklas un to maisījumus;
 • pārbaudīt Klienta identitāti pirms pirkuma darījuma vai distances līguma noslēgšanas;
 • nodrošināt pirkuma darījuma, distances līguma saistību izpildi;
 • novērst nepamatotus finansiālus riskus savai komercdarbībai
 • saglabāt Klientu pieteikumus preču iegādei, kas veikti rakstveidā vai mutiski, zvanot uz kontakttālruni vai interneta mājas lapā;
 • analizēt Mārupes sēklas mājaslapas darbību, izstrādāt un ieviest tās uzlabojumus;
 • veikt darbības Klientu noturēšanai;
 • segmentēt klientu datu bāzi pakalpojumu efektīvākai nodrošināšanai;
 • izstrādāt un attīstīt preces un pakalpojumus;
 • reklamēt savas preces un pakalpojumus;
 • veikt Klientu aptaujas par precēm un to lietošanas pieredzi (NPS);
 • novērst krāpniecību;
 • nodrošināt korporatīvo pārvaldību, finanšu un biznesa uzskaiti un analītiku;
 • nodrošināt efektīvus uzņēmuma pārvaldības procesus;
 • pakalpojumu sniegšanas un preču pārdošanas, un piegādes efektivitāti;
 • nodrošināt un uzlabot produktu kvalitāti;
 • administrēt maksājumus;
 • vērsties valsts pārvaldes un operatīvās darbības iestādēs un tiesā savu tiesisko interešu aizsardzībai.

Personas datu apstrāde

12. SIA “Mārupes sēklas” apstrādā Klienta datus, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas, ņemot vērā pastāvošos privātuma riskus un SIA “Mārupes sēklas” saprātīgi pieejamos organizatoriskos, finansiālos un tehniskos resursus.

13. Ar Klientu noslēgtā pirkuma darījuma t.sk. distances līguma saistību izpildes kvalitatīvai un operatīvai nodrošināšanai Mārupes sēklas var pilnvarot savus sadarbības partnerus veikt atsevišķas preču piegādes. Ja izpildot šos uzdevumus, SIA “Mārupes sēklas” sadarbības partneri apstrādā SIA “Mārupes sēklas” rīcībā esošos Klienta personas datus, attiecīgie sadarbības partneri ir uzskatāmi par SIA “Mārupes sēklas” datu apstrādes operatoriem (apstrādātājiem) un SIA “Mārupes sēklas” ir tiesības nodot sadarbības partneriem šo darbību veikšanai vajadzīgos Klienta personas datus tādā apmērā, kā tas nepieciešams šo darbību veikšanai.

14. SIA “Mārupes sēklas” sadarbības partneri nodrošinās personas datu apstrādes un aizsardzības prasību izpildi saskaņā ar SIA “Mārupes sēklas” prasībām un tiesību aktiem, un neizmantos personas datus citos nolūkos, kā tikai ar Klientu noslēgtā līguma saistību izpildei SIA “Mārupes sēklas” uzdevumā.

Personas datu aizsardzība

15. SIA “Mārupes sēklas” aizsargā Klienta datus, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas, ņemot vērā pastāvošos privātuma riskus un SIA “Mārupes sēklas” saprātīgi pieejamos organizatoriskos, finansiālos un tehniskos resursus, tajā skaitā izmantojot šādus drošības pasākumus:

 • ugunsmūri;
 • klientu datu šifrēšanu;
 • ielaušanās aizsardzības un atklāšanas programmas;
 • citus aizsardzības pasākumus atbilstoši aktuālajām tehnikas attīstības iespējām.

Personas datu saņēmēju kategorijas

16. SIA “Mārupes sēklas” neizpauž trešajām personām Klienta personas datus vai citu preču pirkuma darījuma laikā iegūtu informāciju, izņemot:

 • ja attiecīgajai trešajai personai dati jānodod noslēgtā līguma ietvaros, lai veiktu kādu preču pirkuma darījum izpildei nepieciešamu funkciju (piemēram, bankai savstarpējo norēķinu ietvaros vai kurjera pakalpojumu uzņēmumam preču piegādes nodrošināšanai).
 • saskaņā ar Klienta skaidru un nepārprotamu piekrišanu;
 • ārējos normatīvajos aktos paredzētajām personām pēc viņu pamatota pieprasījuma, ārējos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apjomā;
 • ārējos normatīvajos aktos noteiktos gadījumos SIA “Mārupes sēklas” leģitīmo interešu aizsardzībai, piemēram, vēršoties tiesā vai citās valsts institūcijās pret personu, kura ir aizskārusi šīs SIA “Mārupes sēklas” leģitīmās intereses.

17. Attiecībā uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu SIA "Mārupes sēklas" maksājumu apstrādi nodrošina maksājumu platforma makecommerce.lv,, tāpēc mūsu uzņēmums maksājumu izpildei nepieciešamos personas datus nodod platformas īpašniekam – licenzētai maksājumu iestādei Maksekeskus AS.

Personas datu glabāšanas ilgums

18. SIA “Mārupes sēklas” glabā un apstrādā Klienta personas datus, kamēr pastāv vismaz viens no šiem kritērijiem:

 • tikai tik ilgi, kamēr ir spēkā ar Klientu noslēgtais preču pirkuma darījums t.sk. distances līgums;
 • dati ir nepieciešami tam nolūkam, kam tie ir saņemti;
 • kamēr ārējos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā SIA “Mārupes sēklas” vai Klients var realizēt savas leģitīmās intereses (piemēram, iesniegt iebildumus vai celt vai vest prasību tiesā);
 • kamēr kādai no pusēm pastāv juridisks pienākums datus glabāt (piemēram, saskaņā ar Grāmatvedības likumu, uzņēmumam izrakstītie rēķini jāglabā 5 gadus, u.c.);
 • kamēr ir spēkā Klienta piekrišana attiecīgai personas datu apstrādei, ja nepastāv cits datu apstrādes likumīgs pamats.

Pēc tam, kad šajā punktā minētie apstākļi izbeidzas, Klienta personas dati tiek dzēsti. Auditācijas pieraksti tiek uzglabāti vismaz vienu gadu no to veikšanas dienas saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto.

Piekļuve personas datiem un citas Klienta tiesības

19. Klientam ir tiesības saņemt normatīvajos aktos noteikto informāciju saistībā ar viņa datu apstrādi. Klients, sazinoties ar Mārupes sēklas, var pārliecināties par savu datu pareizumu un nepieciešamības gadījumā tos mainīt.

20. Klientam saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir arī tiesības pieprasīt Mārupes sēklas piekļuvi saviem personas datiem, kā arī pieprasīt SIA “Mārupes sēklas” veikt to papildināšanu, labošanu vai dzēšanu, vai apstrādes ierobežošanu attiecībā uz Klientu, vai tiesības iebilst pret apstrādi (tajā skaitā pret personas datu apstrādi, kas veikta pamatojoties uz Mārupes sēklas leģitīmajām interesēm).

21. Klients var iesniegt pieprasījumu par savu tiesību īstenošanu:

 • rakstveida formā klātienē SIA “Mārupes sēklas” birojā un juridiskajā adresē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu;
 • elektroniskā pasta veidā, parakstot ar drošu elektronisko parakstu.

22. Saņemot Klienta pieprasījumu par savu tiesību īstenošanu, Mārupes sēklas pārliecinās par Klienta identitāti, izvērtē pieprasījumu un izpilda to saskaņā ar normatīvajiem aktiem.

23. SIA “Mārupes sēklas” atbildi Klientam nosūta pa pastu uz viņa norādīto kontaktadresi ierakstītā vēstulē.

24. SIA “Mārupes sēklas” nodrošina datu apstrādes un aizsardzības prasību izpildi saskaņā ar normatīvajiem aktiem un Klienta iebildumu gadījumā veic lietderīgās darbības, lai iebildumu atrisinātu. Tomēr, ja tas neizdodas, Klientam ir tiesības vērsties uzraudzības iestādē - Datu valsts inspekcijā.

Klienta piekrišana datu apstrādei un tiesības to atsaukt.

25. Klients piekrišanu personas datu apstrādei, kuras tiesiskais pamats ir piekrišana (piemēram, produktu pirkšanas paradumu datu analīze, individuāli sagatavota reklāma u.c.), var dot interneta mājas lapā www.marupesseklas.lv produkta/u pirkuma darījuma brīdī, vai SIA “Mārupes sēklas” tirdzniecības vietās.

26. Klientam ir tiesības jebkurā brīdī atsaukt datu apstrādei doto piekrišanu klātienē SIA “Mārupes sēklas” tirdzniecības vietās, un tādā gadījumā turpmāka datu apstrāde, kas balstīta uz iepriekš doto piekrišanu konkrētajam nolūkam turpmāk netiks veikta.

27. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

28. Atsaucot piekrišanu, nevar tikt pārtraukta datu apstrāde, kuru veic, pamatojoties uz citiem tiesiskajiem pamatiem.

Saziņa ar Klientu

29. SIA “Mārupes sēklas” veic saziņu ar Klientu, izmantojot Klienta norādīto kontaktinformāciju (telefona numuru, e-pasta adresi vai pasta adresi).

30. Saziņu par preces pirkuma darījuma izpildi Mārupes sēklas veic uz Klienta pieprasījuma vai distances līguma pamata (piemēram, preces piegādes laika saskaņošana, informācija par rēķinu u.c.)

Komerciāli paziņojumi

31. Saziņu par komerciāliem paziņojumiem par SIA “Mārupes sēklas” pakalpojumiem veic saskaņā ar ārējos normatīvajos aktos noteikto vai saskaņā ar Klienta piekrišanu.

32. Klients piekrišanu SIA “Mārupes sēklas” komerciālu paziņojumu saņemšanai var dot Mārupes sēklas mājas lapā vai klātienē SIA “Mārupes sēklas” tirdzniecības vietā.

33. Klienta dotā piekrišana komerciālu paziņojumu saņemšanai ir spēkā līdz tās atsaukumam. Klients jebkurā laikā var atteikties no turpmākas komerciālo paziņojumu saņemšanas kādā no šādiem veidiem:

 • nosūtot e-pastu uz adresi marupesseklas@gmail.com; info@marupesseklas.lv;
 • zvanot uz SIA “Mārupes sēklas” biroja kontakttālruni 67933168; 27003447;
 • klātienē SIA “Mārupes sēklas” tirdzniecības vietā;

34. Mārupes sēklas pārtrauc komerciālo paziņojumu sūtīšanu, tiklīdz tiek apstrādāts Klienta pieprasījums. Pieprasījuma apstrāde ir atkarīga no tehnoloģiskām iespējām, kas var būt līdz septiņām diennaktīm.

Mājaslapu apmeklējumi un sīkdatņu apstrāde

35. SIA “Mārupes sēklas” mājaslapa izmanto sīkdatnes.

36. SIA “Mārupes sēklas” mājaslapā var tikt ievietotas saites uz trešo personu interneta mājas lapām, kurām ir savi lietošanas un personas datu aizsardzības noteikumi, par ko SIA “Mārupes sēklas” nenes atbildību.

Citi noteikumi

37. SIA “Mārupes sēklas” ir tiesības veikt papildinājumus Privātuma politikā, padarot pieejamu Klientam tā aktuālo versiju SIA “Mārupes sēklas” mājaslapā www.marupesseklas.lv

38. SIA “Mārupes sēklas” saglabā Privātuma politikas iepriekšējās redakcijas un tās ir pieejamas SIA “Mārupes sēklas” mājas lapā.

39. Šī Privātuma politikas redakcija stājas spēkā 2021. gada 22.novembrī.