Sākums » Agrotīkls, mēslojumi, lopbarības bietes, maurzālīte uc.Mēslojums Agrovermikulīts 2litri

Mēslojums Agrovermikulīts 2litri

SASTĀVS

EK minerālmēsli ar mikroelementiem. Tips: E2.2
Varš (Cu) – 0.02%
Dzelzs (Fe) – 8%
Mangāns (Mn) - 0.05%
Magnija oksīds (MgO) - 18%
Garantēts glabāšanas termiņš: neierobežots
Derīguma termiņš: neierobežots
Glabašanas temperatūra: bez ierobežojumiem

Tilpums: 2 L

APRAKSTS

Agrovermikulīts - dabisks hidrovizlas grupas minerāls. Tas ir birstošs porains minerāls zvīņainu daļiņu veidā sudrabainā, zeltainā vai dzeltenā krāsā. Vermikulītu iegūst, strauji apdedzinot vermikulīta koncentrātu – hidrovizlu, kura satur starp elementārajām kārtām saistītu ūdeni. Vermikulīta unikālie tehniskie raksturojumi ir augsta temperatūras izturība, ķīmiski–bioloģiskais inertums un nesamirkšana kausētā metālā. Turklāt materiālam ir augstas sorbcijas īpašības, tas nav toksisks un nepūst.

LIETOŠANA

Lauksaimniecības vermikulītam piemīt lieliska spējanodrošināt augsnes aerāciju, vienlaicīgi saglabājot mitrumu un barības vielas,kas nepieciešamas saknēm, spraudeņiem vai sēklām, lai tie ātrāk attīstītos unaugtu. Vermikulīts ir iegūts augstā temperatūrā, apstrādājot dabīgu minerālu, liekot tam uzpūsties. Tas ir tīrs, bez smaržas,netoksisks un sterils. Vermikulīts laika gaitā nenolietojas, neappūst un neappelē, pH neitrāls; pateicoties sastāvā esošajam karbonātam, reakcija veidojas sārmaina. Vermikulītam piemīt katjonu apmaiņas kapacitāte – tas aizturun vēlāk augošam augam atdod kāliju, kalciju, magniju un amoniju. Iejauktskūdrā, mulčā, organiskajā kompostā vai dabīgā augsnē, vermikulīts paātrinasakņu augšanu un palīdz iesakņoties jaunajiem stādiem. Šādi maisījumi palīdzaizturēt gaisu, barības vielas un mitrumu un atdot tos, tiklīdz tie ir augamnepieciešami. Vermikulīts ir ļoti viegls, tas vienkārši sajaucas ar augsni, kūdru, mulču un citiem kompostētiem materiāliem, mēslojumiem, pesticīdiem, herbicīdiem, jo tā tiek nodrošināta vienmērīgāka izdalīšana uzapstrādājamo teritoriju.

Agrovermikulīta pielietojuma īpaša joma ir dekoratīvā un ārstnieciskā augkopība atklātā laukā un istabas apstākļos. Pētījumos pierādīta vermikulīta lielāka efektivitāte salīdzinājumā ar kūdru augsnes kondensēšanā. Vermikulīta priekšrocības ir viegls svars, sterilitāte, negatīvās ietekmes uz augsnes pH neesamība. Uzpūsto vermikulītu tāpat izmanto kompozītu izgatavošanā, kam tiek izmantoti pakaišu kūtsmēsli, putnu mēsli, kūdra, sasmalcināti salmi un dažādu kultūru stiebri, izņemot kartupeļu, tomātu un gurķu lakstus. Iespējama vermikulīta izmantošana kā puķu podu augiem, fitokompozīcijām, tā arī ainavu dizainā.

EFEKTS

Aiztur augsnē mitrumu;
Samazina nemaināmo siltumnīcu grunšu nosāļošanās procesu;
Samazina saslimšanu ar sakņu puvi;
Samazina augsnes skābumu un uzlabo augsnes struktūru (irdina);
Ir vērtīgu mikroelementu nēsātājs;
Palielina ražību par 12-17%;
Samazina barojošo vielu pārpalikuma toksiskumu;
Palielina maināmo kūdras grunšu lietošanas termiņu;
Ir dārzeņu, augļu un ziedu sīpolu ilgstošas ziemas glabāšanas vide.

RAŽOTĀJS

Vermiculite Poland, Polija 19-300 Elk, Podmijejska 5

Iepakojumā: 2litri
Vienības cena: € 2.20
Noliktavā: 6
Preču piegāde: 2-4 darba dienas
Pievienot grozam: